מידע לקראת חזרה לישראל – ואיך אנחנו יכולים לסייע לך

מידע לקראת חזרה לישראל – ואיך אנחנו יכולים לסייע לך

2019-03-15T08:55:40+00:00

חוזרים לישראל? חברי סיינסאברוד נהנים מהטבות ייחודיות – סיוע בהארכת תושבות ל 7 שנים לפוסט דוקטורנטים, מלגות טיסה לראיונות עבודה, הכנה לראיונות עבודה, סיוע והסדרת זכויות ושירותים מול הביטוח הלאומי ומשרד העלייה והקליטה ועוד. מידע פרקטי למדענים חוזרים והנחות מול גורמים עסקיים.

 פוסט דוקטורנטים חוזרים לישראל עם סיינסאברוד

סיימתם את פוסט הדוקטורט שלכם ואתם מתכננים את החזרה לישראל. מזל טוב! אנו שמחים וגאים לדעת שאתם שבים ארצה, ולשם כך אנו מעמידים לרשותכם את מערך ההטבות הייחודי שלנו בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה וחברות נוספות במשק. לפניכם ההטבות העיקריות לקראת שובכם:

חובות, זכויות ומה שביניהם

המפגש עם הבירוקרטיה עלול לעורר קשיים. אנו נוכל לסייע לכם בהתנהלות מול הביטוח הלאומי בשיתוף עם משרד העליה והקליטה- אגף לתושבים חוזרים והבתים הישראלים.

אנו ממליצים לכם להרשם לאתר ביטוח לאומי לצורך מעקב אחר הסטטוס שלכם. כדאי לדעת כי ניתן להסדיר את הליך התושבות באתר החל מ 30 יום לפני החזרה לישראל. לשם כך עליכם למלא טופס בקשה להכרה כתושב חוזר.

במידה ויש לכם שאלות בנושא, או נתקלתם בבעיה במילוי הטופס, פנו אלינו ונשמח לסייע לכם.

לאחר שתוכרו כתושבים חוזרים, תוכלו ליהנות מביטוחי בריאות ומזכאות לקצבאות, דוגמת קצבת ילדים, ובאותו אופן יחולו עליכם תשלומי הביטוח הלאומי הרלוונטיים.

פרטים מלאים בנושא תמצאו במדריך לתושב החוזר המצורף כאן

סיינס אברוד מסייעים לפוסט דוקטורנטים להאריך תושבות ל 7 שנים

עד לאחרונה הוכרו כתושבים חוזרים רק ישראלים ששבו לישראל עד תום 5 שנים מיום עזיבתם. אך אנו מודעים לכך שלעיתים השלמת פוסט הדוקטורט אורכת זמן רב יותר, והודות להסדר מיוחד עם הביטוח הלאומי, הוארך זמן התושבות. המשמעות היא שפוסט דוקטורנטים יכולים להאריך את שהותם עד ל 7 שנים מיום עזיבתם, ועדיין יהיו זכאים להיחשב כתושבים חוזרים וליהנות מההטבות הכרוכות בכך.

כך תממשו את ההטבה:

הפנו את בקשתכם אלינו לכתובת: [email protected]  – צרפו לבקשתכם מסמך המאשר את המשך שהותכם לצורך פוסט הדוקטורט מטעם המוסד האקדמי אליו אתם שייכים, בציון משך זמן השהות עד לתום פוסט הדוקטורט. שימו לב כי המסמך צריך להופיע על נייר מכתבים רשמי של האוניברסיטה וחתום על ידי ראש המעבדה אליה אתם שייכים.

אנו נעביר את בקשתכם לבטוח הלאומי בעזרת משרד העליה והקליטה – האגף -לתושבים חוזרים להמשך טיפול.

לפניכם מסמך לדוגמה:

מלגות לסבסוד טיסות לראיונות עבודה בישראל

אם קבעתם ראיון עבודה למשרות אקדמיות או למשרות בתעשייה בישראל, נצלו את מלגות הטיסה שלנו במימון משרד העלייה והקליטה.

מועמדים שיעמדו בתנאי המלגה יזכו לסכום של 800$ ועד 90% מעלותו של כרטיס הטיסה לישראל. מועמדים שיתראיינו גם בתעשייה, יקבלו בנוסף לסכום המצוין לעיל מלגה נוספת על סך 100$ ועד למקסימום של 900$.

בדקו את זכאותכם למלגה:

  • בעלי תואר שני ומעלה במחקר או פיתוח.
  • בעלי אזרחות ישראלית ושהות של לפחות שנתיים בחו”ל במועד הראיונות .
  • רשומים באתר משרד העלייה והקליטה ומילאו טופס בקשה לאישור עקרוני למעמד תושב חוזר.
  • רשומים כחברים בעמותת סיינסאברוד.
  • מעוניינים להיקלט בתעסוקה מדעית בישראל / בעלי רעיון למיזם טכנולוגי / יזמים עסקיים בעלי חברה טכנולוגית / בכירים בחברה הבודקים אפשרות להעברת המחקר והפיתוח לישראל או למימוש המיזם בארץ.
  • מתכננים לקיים ראיונות עבודה באקדמיה (לפחות אחד), בתעשייה או פגישות לקידום מיזם טכנולוגי.

פרטים מלאים ומפורטים על אופן קבלת המלגה תמצאו באתר סיינסאברוד ובלינק הבא

 מפגשי הכנה לראיונות עבודה והרצאות (Job Talks) בישראל

היערכות טובה לראיון העבודה או לסמינר מחלקתי באקדמיה עשויה להעניק לכם יתרון יחסי משמעותי, ואנו מציעים לכם להיעזר בנו ובשירותים שלנו שיכינו אתכם לראיונות העבודה בישראל.

באפשרותכם להצטרף לקבוצות הבקרת שאנו מקיימים במרכזים השונים שלנו בחו”ל,  קבוצות מקיימות מפגשים קבועים של חוקרים כאשר בכל מפגש מציג חוקר אחר את מחקרו וזוכה למשובים מחברי הקבוצה. מפגשים אלו מהווים הכנה מצויינת לכנסים וסמינרים מחלקתיים ומאפשרים הרחבת הנטוורק לחוקרים אחרים. על חשיבות קבוצות אלו ותרומתם לצמיחה מדעית ואישית של החוקר ניתן לקרוא במאמר הבא

אנא פנו אל מנהל המרכז הקרוב אליכם לפרטים נוספים  ליצירת קשר פנו כאן

מידע כללי אודות החזרה לישראל

מלבד הנושאים שהזכרנו, החזרה לישראל דורשת התייחסות למכלול תחומי החיים, החל מענייני מיסוי וכלה בהתאקלמות בעיר מגוריכם החדשה. באפשרותכם להיכנס לארכיון הוובינרים שלנו ולעיין בוובינרים השונים העוסקים בחזרה לישראל, בהתאם לנושא עליו תרצו לקבל מידע רחב יותר. לוובינרים שלנו – לחצו כאן 

בנוסף, תוכלו להשתתף בוובינרים הצפויים שעוסקים בנושאי חזרה לאקדמיה והתעשייה – פרטים נוספים כאן 

הנחות והטבות מיוחדות

תוכלו למצוא אצלנו באתר הטבות והנחות מיוחדות. אנו פועלים כרגע לקבלת הנחות נוספות בנושאי אריזה ושילוח, השכרת רכב ועוד. כל המידע כאן 

בקרוב – תוכנית המנטורים – אנא עקבו אחר הפרסומים באתר

זוהי טעימה קטנה מההטבות עבור חברי הארגון שלנו בנושאי החזרה ארצה.

תוכלו למצוא באתרנו מידע נוסף אודות אירועים, משרות חמות, הטבות ועוד: לחצו לפרטים כאן 

נשמח כאמור לסייע לכם בכל שאלה ובקשה בנושאים שפירטנו לעייל ובנושאים נוספים.

תודה ובהצלחה,

צוות סינס אברוד.