סיכום יריד אירופה – 2023 // נדב דואני

יריד תעשייה ואקדמיה בסיינס אבורד הוא כבר מסורת.

פעמיים בשנה יוצאים בכירים האקדמיה והתעשייה מישראל למספר מפגשים מקצועיים עם הקהילות שלנו בחו״ל. משתפים אותם לגבי החזרה לישראל, מספרים להם על התעשייה אותה הם מייצגים והעתיד הצפוי לה וכן על משרות רלוונטיות.
כמו כן, חברי וחברות קהילה שרצו, יכלו לקיים שיחות אישיות עם הדוברים – וכך התקיימו למעלה מ-50 מפגשים אחד על אחד עם הדוברים.ות.

עד לאחרונה כל הירידים שלנו התקיימו בארה״ב וזו השנה הראשונה שהיריד הזה התקיים באירופה ובהצלחה מרובה!

שלושה ימים שהתחילו בציריך (שוויץ) והמשיכו לאקספורד ולאחר מכן לקמיברידג׳ (אנגליה).

אז מי הגיע השתתפ.ה ביריד?

פרופ’ יעל מנדל גוטפרוינד, דיקנית הפקולטה לביולוגיה בטכניון ובעלת מינוי משני בפקולטה למדעי המחשב. יעל בוגרת האוניברסיטה העברית בביולוגיה וכימיה ודוקטורט בתחום הביולוגיה החישובית. את השתלמות הבתר-דוקטורט עשתה באוניברסיטה של קליפורניה, סנטה קרוז שבארה”ב. כיום יעל ראש המעבדה לביולוגיה מערכתית וחישובית בפקולטה לביולוגיה. תחום המחקר שבו עוסקת הוא בקרת ביטוי גנים בהתמקדות על בקרה שלאחר השעתוק בתאי גזע עובריים אנושיים בשילוב בגישות ניסוייות רבי תפוקה וגישות חישוביות. במעבדתה פותחו כלים חישוביים רבים לניתוח דאטה גנומי, וכלים מבוססי למידת מכונה לזיהוי חלבונים קושרי חומצות גרעין ולזיהוי אתרי קישור של חלבונים. יעל פעילה מאוד בקהילת הביואינפורמטיקה וכיהנה בעבר כנשיאה של האגודה הישראלית לביולוגיה חישובית וביואינפורמטיקה. יעל חינכה דורות רבים של סטודנטים בטכניון והייתה פעילה שנים רבות בגיוס חברי סגל וקליטתם בטכניון.

פרופ’ טבח הוא יזם וחוקר מבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. בוגר מכון ויצמן ואוניברסיטת הרווארד. יובל משתמש בכלים חישובים בכדי לחקור כוחות על בטבע, מחלות גנטיות, סרטן ואבולוציה. יובל הקים כבר 4 סטארטפים, שותף ל-4 פטנטים ופרסם מעל 40 מאמרים מדעים. פרופ’ טבח מרצה מבוקש בארץ ובעולם הוא הרצה במוסדות מהמובילים בעולם כגון MIT הרווארד וסטנפורד.

מנהל פיתוח עסקי עם ניסיון רב בתפקידי ניהול בתעשיות החקלאות והאגריטק, בתחומי הטכנולוגיה, הפיתוח והפיתוח העסקי. בהכשרתו אורי בוגרת תואר שני בגנטיקה במדעי הצמח, ובעל ניסיון רב בתחום טיפוח הזנים וטכנולוגיות השבחה בתעשיית הזרעים בחקלאות. אורי הצטרף למיגל ביוני 2019 ומכהן כסמנכ”ל עסקי ומנהל את חברת העברת הטכנולוגיה של מיגל – גלילאו, בו אורי פועל לחיבור בין מחקרים וטכנולוגיות לצרכים שקיימים בחקלאות ובתעשייה. במסגרת פעילות הפיתוח העסקי של מיגל הוקמו בשלוש שנים האחרונות כ-12 חברות חדשות בתחומים של חקלאות, מזון ופארמה, ונחתמו מספר רב של הסכמי רשיון ושיתוף פעולה עם חברות. לפני כשנתיים הובילה מחלקת הפיתוח העסקי של מיגל את הקמת מרכז הידע בתחום האגריוולטאי, וכיום מיגל מהווה את אחד מגורמי הידע העיקריים בארץ בתחום.

אז היה מעולה ומוצלח וכל זאת לא היה מתאפשר אלמלא התמיכה של משרד העלייה והקליטה ושל מנהלי ומנהלות הקהילות שלנו: ד״ר ארתור שפירא, ד״ר אניה ופריק, ד״ר גיא יונה, ד״ר גאולה חנין וד״ר אימאן חטיב מסאלחה שפעלו לילות כימים למען הצלחת היריד.

אז אחרי הצלחה כזו, אירופה, האם את מוכנה ליריד הבא? do you wanna see us dance?

כתבות דומות

סדרת וובינרים חדשה בהשתתפות אוניברסיטאות המחקר בארץ

קול קורא למדענים ישראלים בצפון אמריקה: הקימו מעבדה מתקדמת משלכם באחת מהאוניברסיטאות...

מלחמה בישראל – כלים להתמודדות

חברי סיינס אברוד היקרים, תקופה קשה עוברת על כולנו. הכנו לכם קובץ עם...

נפתחה ההרשמה לתחרות השנתית Bio-Mix 2023

ביום שלישי, ה-10 באוקטובר,  בשעה 17:00 בזום, תתקיים התחרות השנתית Bio-Mix 2023, שבה...

הצלחה בבקשות לגרין קארד מסוג EB-1A וEB-2 National Interest Waiver

אנו גאים לעדכן כי צוות קן-תור עכו טיפל לאחרונה בשתי בקשות מוצלחות...

מהמוח לנפש, האם הדמיה מוחית יכולה לחשוף את השורשים של הפרעות נפשיות? // ד”ר זיו בן־ציון

בשיתוף עמותת מדע גדול בקטנה בשנים האחרונות, יותר ויותר מחקרי הדמיה מוחית...

נפתחה ההרשמה לכנס ISCCB 2024 בעין גדי

אתר הכנס קריאה לאבסטרקטים עד 15/8/2023 הרשמה (פוסטדוקים מוזמנים בתעריפי הסטודנטים) מלגות...

התפרסם הקול הקורא של קרן BARD ל-2024

קרן BARD (קמ”ח) היא הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוחים חקלאיים של ארצות הברית...

איך לדכא כאב ולהרגיש טוב? // ד”ר רוני חוגרי

זוהה מסלול עצבי שהפעלתו יכולה לסייע בהפחתת כאב והשפעותיו הנפשיות בשיתוף עמותת...

125 מיליון ₪ לקידום מחקר מדעי “והשבת מוחות” –
הוארך תאריך ההגשה

הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה אישרה תוכנית ייחודית לתמיכה בהעסקת חוקרים...