גיבוש הקהילה

מהי קהילה? האם מרכזי ScienceAbroad הם קהילות? אילו מאפיינים בונים ומתחזקים קהילה לאורך זמן? מה גורם לאנשים להצטרף, להפוך לחברים בקהילה ואף לקחת חלק מהאחריות על ניהול הפעילות שלה?

קהילות ScienceAbroad מחברות חברים וחברות בעלי מאפיינים דומים המאחדים ומקרבים אותם אלו לאלו. הקהילות מורכבות מחוקרים, ישראלים, הנמצאים רחוק מהבית במקום אליו עברו בעקבות הקריירה של אחת/ד מבני המשפחה. כולם מתמודדים עם אתגרים הנובעים מפערי תרבות – במעבדה, בסופר מרקט, בגני הילדים ובבתי הספר, לכולם קשיים משפחתיים (בדידות, שפה, השלכות כלכליות). כל אלו יוצרים שפה משותפת והבנה הדדית בין המדענים הישראלים ויכולים לשמש קרקע פורייה להצמחת קהילה חיה ותוססת סביבכם. הקהילות יכולות לספק תמיכה הדדית, מקום לצמיחה אישית ומשפחתית, החלפת מידע ובעיקר, מקום להרגיש בבית.

לכידות קהילתית מייצרת ערך לכולנו. האדם, כידוע, מחפש משמעות.  תפקיד בקהילה, הערכה מחברי הקהילה וממוביליה מעצימים את תחושת המשמעות של היחיד/ה. פעילות קהילתית התורמת משמעות ושייכות למשתתפים בה מחזקות את הקשרים בין חברי הקהילה ובינם לבין הקהילה כולה. ומעל הכל, להיות ביחד בקהילה גורם לנו “לחיות יותר”.

 בניית קהילה נכונה וטובה מתבססת על ידע של חברי הקהילה שלנו והרצון לשלב אותם בהחלטות על הקהילה. ככל שנקדים לשתף את החברים בתהליכי פיתוח הקהילה – כך הם ירגישו שייכות גדולה יותר ומחויבות רבה יותר למטרות המשותפות שלנו. ישנם מספר שלבים לבניית קהילה, הנה הם מתוארים על קצה המזלג:

•           למידה ומיפוי – מיהם חברי הקהילה שלי? הם כבר מכירים? אילו קשרים כבר קיימים בתוכה? מה היה בעבר והאם ידוע מהו הצורך המרכזי המשותף לרוב חבריה? הצורך המשותף הוא זה שיהווה את הגרעין סביבו תתפתח הקהילה (מענה לצורך חברתי, מקצועי, פיתוח קריירה, חיבור הילדים לישראל – כולם יכולים לשמש צורך כזה). שיחה על הצורך מעוררת ציפייה (וזה טוב, הציפייה שהיא שתעודד חברים להצטרף ולהשתתף).

•           מאפיינים -חשוב להבין מהם המאפיינים והעקרונות המנחים המשותפים לחברי הקהילה. סביב מה אנחנו יכולים להתאחד? הישראליות שלנו, התואר, הקשיים במעבר לתרבות מחקר חדשה, האתגרים החדשים במעבדה חדשה, בני משפחה – ילדים ובני/ות זוג שהמעבר מכביד עליהם, הקשיים והאתגרים הכלכליים וכו’.

•           אבחון הזירה – זיהוי ואבחון הסביבה הארגונית שלכם. לנו כארגון יש שותפים ”מיידיים“ או קבועים ברמה הארצית, אך אין להם נציגים בכל מיקום. קיימים שותפים מקומיים בארגונים קטנים יותר שעשויים להוות מנוף לפיתוח הקהילה – במגזר הציבורי (אוניברסיטאות, עירייה, JCC), במגזר העסקי (חברות רלוונטיות, שותפים לאירוח) ובמגזר השלישי (עמותות הפועלות במרחב שלכם). כדאי למפות עם מי כבר נוצר קשר בעבר ולאן יש להתפתח, כדאי לשאול את חברי הקהילה אם למי מהם יש קשרים שניתן לפנות אליהם. כשקובעים פגישות הכרות עם שותפים, כדאי מאוד ללכת עם עוד חבר או שניים מהקהילה (מפגש עם גורמים חיצוניים יכול להוות תגמול למתנדבים ולחזק את המחויבות שלהם לקהילה).

•           זיהוי שותפים בקהילה – מי אנשי המפתח של הקהילה? הזמינו אותם לקפה. היפגשו פנים מול פנים וגייסו אותם לקחת חלק פעיל ביצירת הקהילה או בשינוי בקהילה שאתם רוצים להוביל. בנו ושימרו על קשר אישי (גם הפעם נמליץ – קחו איתכם עוד חבר או שניים למפגש).

•           שיתוף – המרכז והקהילה מוקמים מתוך צרכיהם של החברים ואלו מהווים מרכיב דומיננטי בתוכה. הנחת היסוד היא כי לחברינו עצמם יש פוטנציאל ללקיחת אחריות ולתרומה משמעותית שתפו את אנשי הקהילה מההתחלה, בנו ביחד איתם את המטרות לשנת הפעילות, התייעצו איתם לאורך הדרך. כדאי להגדיר שאלה משותפת המציבה מטרה משותפת (איך נגיע ל…). בשלב ההקמה ואז לבנות ביחד איתם תכנית פעולה להשגת המטרה המשותפת. אחרי שהקבוצה כבר עברה דרך ביחד- ניתן  ”לפזול“ למטרות משותפות נוספות.
הדרך הטובה ביותר לגרום לכל אחד ואחת להרגיש חלק מהקהילה – היא להפוך אותם לשותפים בעיצובה. בתחילה נבקש משימות קטנות שדורשות מאמץ קל (להביא כיבוד, לתלות שלט בפקולטות שלהם, להזמין חברים נוספים וכו’ ) ובהמשך נלמד מי נרתם/ת בשמחה ונעזר בהם למשימות גדולות יותר (אחריות על קבוצת הווטסאפ של הקהילה, הפקת אירועים ספציפיים וכו’).

•           עידכון – דרך נוספת לשמור ולהדק את הקשר עם חברי הקהילה היא לשמור אותם מעודכנים כל הזמן – הוציאו עדכון שבועי/ חודשי, ספרו על פגישות מוצלחות, ספרו על התפתחויות בקהילה הרחבה של ScienceAbroad . מעל הכל – עדכנו על ההתפתחות של המטרה המשותפת שקבעתם ביחד עם חברי הקהילה. ניתן ורצוי לחזור ולעדכן גם על קשיים ואתגרים, אולי למי מהם יש רעיונות איך להתגבר על המכשולים? שמירה על עדכון וקשר בונים את האמון בין חברי הקבוצה ובינם לבינכם, זה לוקח זמן לבנות אמון אך ההשקעה משתלמת ?

רבים מכם מגלים לאחר מספר חודשים בתפקיד שהפכתם להיות מנהיגי ומנהיגות קהילה. אתם הכתובת לפני שעוברים ועוברות לאיזור שלכם, אתם מלווים את חברי הקהילה בקשיים ובחגיגות, אתם יוצקים תוכן משמעותי לחיי חברי הקהילה וכמובן מסייעים להם בצעד הבא שלהם בקריירה ובחיים. אחד האתגרים בקהילות שלנו הם השינויים התידירים בהרכבן. בכל שנה אנשים מגיעים ואנשים ומשפחות אחרים עוזבים. אתם יכולים, ולעיתים קרובות משמשים, עוגן לקהילה. תשאו את התפקיד בגאון! הרווחתם אותו ביושר.

וכמובן – אנחנו פה לכל שאלה והתייעצות